Svakog drugog utorka u mesecu vodeći svetski proizvođač softvera "Majkrosoft" (Microsoft) izdaje softverske "zakrpe" za problematična mesta u svojim programima, a ovog meseca se "krpilo" na veliko - napravljene su čitave 34 ispravke. Prema bezbednosnom biltenu kompanije, zakrpe su se odnosile na programe "vindouz" (Windows), "ofis" (Office), "internet eksplorer" (Explorer) i "šerpoint" (Sharepoint). Tri zakrpe imaju visok prioritet i korisnici bi, prema izveštaju "Majkrosofta", morali odmah da ih upotrebe kako bi izbegli opasnost od napada. Radi se o dve ranjiva mesta u "vindouzu" i jednom u "eksploreru". Od identifikovanih slabih tačaka 14 je bilo u programu "majkrosoft ekscel" (Excel), a osam se odnosilo na operativni sistem "vindouz" i "internet eksplorer". Ukupan broj od 34 zakrpe je istovetan rekordnom broju iz oktobra prošle godine, preneo je Rojters. Pregled svih zakrpa može se naći u junskom bezbednosnom bilternu "Majkrosofta".
Svakog drugog utorka u mesecu vodeći svetski proizvođač softvera "Majkrosoft" (Microsoft) izdaje softverske "zakrpe" za problematična mesta u svojim programima, a ovog meseca se "krpilo" na veliko - napravljene su čitave 34 ispravke.
Prema bezbednosnom biltenu kompanije, zakrpe su se odnosile na programe "vindouz" (Windows), "ofis" (Office), "internet eksplorer" (Explorer) i "šerpoint" (Sharepoint).
Tri zakrpe imaju visok prioritet i korisnici bi, prema izveštaju "Majkrosofta", morali odmah da ih upotrebe kako bi izbegli opasnost od napada.
Radi se o dve ranjiva mesta u "vindouzu" i jednom u "eksploreru". Od identifikovanih slabih tačaka 14 je bilo u programu "majkrosoft ekscel" (Excel), a osam se odnosilo na operativni sistem "vindouz" i "internet eksplorer".
Ukupan broj od 34 zakrpe je istovetan rekordnom broju iz oktobra prošle godine, preneo je Rojters. Pregled svih zakrpa može se naći u junskom bezbednosnom bilternu "Majkrosofta".